מודעות

בניית אקווריום כחלק מעיצוב הבית

  עיצוב הבית הכולל את הרהיטים שנבחר לשים בו, את הקישוטים, העיטורים והתמונות , קובע באופן משמעותי את התחושה שנחוש בבית באופן קבוע. תנועה, מים וצבע ידועים כמשכיני אווירה רגועה ונעימה בבית. לכן, אקווריומים מהווים חלק בלתי נפרד מן העיצוב של בתים רבים. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי אקווריום הוא לא רק חפץ המקשט את הבית. הוא מהווה קודם כל בית בפני עצמו ליצורים חיים שצריכים לחיות בתנאים והסביבה המתאימים להם. לכן, בניית אקווריום בצורה נכונה ומתן התנאים המתאימים לדגים או ליצורים החיים בו כבר מן הרגע הראשון הם קריטיים.

   

  אקווריום כחלק מן הבית

  המטרה הראשונית שרובנו מכניסים אקווריום הוא לעיצוב החדר באופן נעים יותר. לכן, בניית אקווריום כוללת קודם כל את בחירת המקום המתאים ביותר לאקווריום בתוך חלל החדר או הבית. אקווריום יכול לשמש בתור מחיצה בין חדרים. הוא יכול להוות חלק בלתי נפרד מרהיט מסוים כמו מזנון או כוננית. צבעי האקווריום צריכים להשתלב עם צבעי האזור, להתאים בגודל אל הרהיט או המקום בו הוא ימוקם. לעיתים יבנה רהיט מיוחד אשר בו ימוקם האקווריום- הכל על פי רצונו של אדם ותנאי הסביבה הקיימים. כמובן שהאקווריום ימוקם גם בהתאם לתנאים האופטימליים לדגים. האזור צריך להיות מאוורר, מואר באור טבעי אך לא באור שמש ישיר שיעודד התרבות של אצות במים.

   

  אקווריום מים מלוחים- סאגה שונה לגמרי

  רובנו רגילים לאקווריום מים מתוקים אשר בו גדלים סוגי דגים החיים במים אלה. עם זאת, ישנה גם אפשרות נוספת של בניית אקווריום מים מלוחים. אקווריום מים מלוחים דורש כבר מרגע הבניה התייחסו.ת אחרת לגמרי, ציוד רב יותר, שמירה מוקפדת יותר על ערכי המים וזאת בנוסף, כמובן, להמלחתם. עם זאת, באקווריום מים מלוחים ניתן לאכלס דגי ים הנותנים לאקווריום מראה טבעי יותר, כאילו הכנסנו את האוקיינוס הביתה... מתוך אקווריומי מים מלוחים ישנם אקווריומי מרינה הקלים יותר לתחזוק וגם אקווריומי ריף הנבנים ומתוחזקים בצורה קפדנית עוד יותר ובהם ניתן לגדל גם חסרי חוליות ואלמוגים. אלה נותנים לאקווריום מראה ססגוני וטבעי עוד יותר. פניה לגורם מקצועי שיבנה עבורכם את האקווריום יבטיח כי גם אקווריום מים מלוחים יבנה ויתוחזק בצורה הנכונה.

   

  עיצוב האקווריום באופן מתאים

  גם את האקווריום עצמו יש לעצב באופן שישתלב היטב עם עיצוב הבית ובאופן שיתאים לפנים האקווריום. המסלעה הנבחרת, הצמחיה, אלמנט כמו מבנה, כד ועוד- את כל אלה מתאימים לסוג האקווריום ולסביבה בה הוא נמצא.


נסו גם: