מודעות

המטבח הישראלי המודרני לא רק בישול ואפיה

  המטבח המודרני הפך בשנים האחרונות לאחד החללים החשובים ביותר והמעוצבים ביותר בבית הישראלי, וכיום הוא מהווה נקודת מפגש חשובה לכל בני המשפחה. לא פחות מהסלון ומחדר המגורים, בתוך חלל המטבח מתרחשות במהלך היום חלק מהאינטראקציות החשובות ביותר של המשפחה, שלא לדבר על אירועים מיוחדים, חגים וחופשות. כחלק מהתפישה הזו של המטבח כחלל מגורים ולא מקום בישול בלבד, שמו מתכנני המטבחים של השנים האחרונות דגש רב על עיצוב מתאים לכל אביזרי המטבח המשלימים, ומוצרי החשמל למטבח, כמו הכיריים, תנור האפיה, קולט האדים ואפילו המיקסר הוותיק, עברו מתיחת פנים, עיצוב חדש והותאמו לקונספט המודרני של המטבח.

   

  משנה מקום – משנה עיצוב:

  כחלק משינוי התפיסה, השתנה מקומם המסורתי של כלי המטבח ומוצרי החשמל וכיום ניתן למצוא תנורים הממוקמים בלב המטבח, כיריים חשמליות הנמצאות במקומות לא שגרתיים, ואביזרים נוספים העומדים בצורה בולטת ועיצובם משתלב בעיצוב הכללי של המטבח. קולט האדים שבמשך שנים מילא את הפונקציה של פינוי אדי הבישול החוצה מן החלל, שוכלל גם הוא וכיום בעזרת פילטרים ומערכות סינון מתוחכמות לביטול ריחות, ניתן למקם את קולט האדים מעל אי מרכזי במטבח או בכל מקום אחר בו אנו חפצים למקם את הכיריים שלנו, מבלי לתכנן דווקא כיריים בסמוך לקיר חיצוני כדי להניח תעלת אוורור מאחורי קולט האדים.

   

  מטבח קוסמופוליטי – לטבחים קוסמופוליטיים:

  המטבח המודרני מציע לישראלי החדש, שלל מוצרי חשמל משוכללים ומגוונים המתאימים לרוח הבישול המתוחכם והקוסמופוליטי שחווים הישראלים בשנים האחרונות. לא עוד מספר סירי ברזל ותנור כולל כיריים ככלי העזר העיקריים במטבח. המטבח הישראלי החדש מצויד במיטב הציוד ואביזרי החשמל המתוחכמים של החברות המובילות בעולם. תנורי אפיה גדולים ומרובי פונקציות, קולטי אדים דיגיטליים, מכשירי מיקרוגל משוכללים ואביזרים נוספים כמו בלנדרים ומעבדי מזון משוכללים שאף מטבח אינו שלם בלעדיהם. מעבר לציוד המתוחכם והמעוצב, הפך המטבח עצמו לחלל הדורש ממעצבי הבית תשומת לב מיוחדת המאפשרת אמירה עיצובית המייצגת את אופים של הדיירים. כיום המטבח מגיע בחומרי גלם ובעיצובים שבעבר לא יכלו הישראלים להעלות על הדעת. חומרי גלם כמו זכוכית וקוריאן נכנסו לשימוש שוטף ותורמים רבות לשינוי התפישה החדשה של חלל המגורים המרתק הזה.


נסו גם: