מודעות

מטבחים כפריים

    מטבח כפרי משרה תחושה של קסם ונוסטלגיה ומשיבים אותנו אל מחוזות רחוקים. גם בבתים המודרניים יכולים מטבחים מסוג זה לדמות תקופות קדומות, אשר מושכות רבים מאיתנו ועוטפות את החלל בתחושת חמימות ובאווירה דקורטיבית. בעבר היה המטבח החדר הגדול ביותר בבית אשר היווה את מרכז חיי המשפחה, ובו האכילה האם, בעלת הבית, את ילדיה ואת בעלה אשר שב מיום עמל מפרך.

    בבואנו לעצב מטבחים כפריים נשתמש כמעט תמיד בשולחן כבד וגדול אשר יוצב במרכז החדר, כאשר הוא עשוי עץ מלא, או באי למטבח אשר ייבנה מעץ גס ואליו יצורפו כסאות העשויים אף מהם מעץ. מטבחי פרובנס אינם מחייבים שימוש בעץ מלא וניתן גם להשתמש בעץ סנדוויץ אשר עשוי פלטות עץ אשר חוברו יחדיו, אולם רבים מעדיפים את המראה הכבד אשר יעניק לצורך העניין העץ המלא והמאסיבי. צבעי העץ יוכלו להיות בכל גוון אהוב, אולם המראה המושלם יתקבל בדרך כלל תוך שימוש בצבעי העץ הכהים יותר, אשר מדמים במדוייק את התקופה הנושנה. אלו אשר יעדיפו צבעים בהירים יותר, יבקשו מהנגר להעניק לעץ מראה מולבן בחלקו, אשר ישווה לו מראה נושן באמצעות שיוף ושפשוף בחלקים הגלויים לעין, כאילו מדובר בפריט עתיק אשר כבר ניצב במטבח זמן רב ושירת אתכם במשך שנים.

    ארונות אשר יעניקו תחושה של מטבחים נושנים, ייבנו כמו אז, ברובם או בחלקם, בנישות בתוך הקיר. גם הגימורים במטבחים כפריים יהיה גימור גס כפי שהיה נהוג בעבר, כאשר הוא כולל דלתות כבדות ומגולפות. הריהוט במטבח זה יכול לכלול גם חבלים הנקשרים על הכסאות, בדי ראפיה, כלי קרמיקה לאחסון ולנוי, ועבודות נפחות אשר יזכו לצביעה גסה במראה הנושן. התאורה במטבחים כפריים תהיה לרוב באמצעות נברשות עתיקות או בעלות מראה נושן, אשר ישתלבו בחן רב באווירה הכללית בחדר.

    http://www.adierez.co.il/%D7%9E%D7%98%D7%91%D7%97_%D7%9B%D7%A4%D7%A8%D7%99

נסו גם: