מודעות

מטבחים

  מטבחים הינם החדרים החשובים ביותר בכל בית, ובהם מתנהלות כלל הפעולות הקשורות בחיתוך והכנת המזון, והתקנתו בפועל, בין היתר באמצעות בישול ואפייה.
  גם בעבר, כאשר חיו מרבית בני האדם במבנים קטנים וצפופים במיוחד, כשהם ישנים זה לצד זה בחדר אחד, זכו המטבחים למקומם החיוני בבית. כיום, בניגוד לעבר מאופיינים מטבחים בתפיסה עיצובית מרשימה, והם מאובזרים בשלל מוצרי חשמל מתקדמים כמו ברזים חשמליים או טוחן אשפה. מגוון עיצובים מרהיבים של ארונות מטבח מודולריים ומתוחכמים, שולחנות, כסאות ותאורת המטבח הנכונה משתלבים נהדר ביחד עם עיצוב הבית, מוצגים מידי יום בארץ ובעולם וללקוח נותר רק להחליט אודות הסגנון המבוקש.

  מטבחים ניתן לרכוש על פי מידות סטנדרטיות, בנגריות או בחנויות המתמחות בייצור ומכירת רהיטים, אולם רבים מעדיפים לתכנן ולעצב את החלל בביתם באמצעות הזמנה אישית ועל פי מידות מדוייקות. עיצוב מטבחים מודרני דוגל בניצול החלל לכל אורכו ורוחבו בדרך חכמה ומושכלת, באמצעות תכנון הארונות הנכונים עבור החלל המוצע, תוך שימוש בשטחים ריקים אותם ניתן לנצל להתקנת מגירות, ארון קיר או מדף לתבלינים. מטבחים מעוצבים בסגנון חדשני, מאופיינים בייצור והתקנה של יחידות גדולות בקווים ישרים והומוגניים, ללא חיתוכים רבים כפי שהיה נהוג בעבר ויש המוסיפים התקנת פרקטים. כמו כן הם עשויים לכלול גם אי למטבח אשר ימוקם במרכז החדר וישמש כפינת עבודה וישיבה, או דלפק ישיבה אשר ימוקם בצמוד לאחד הקירות, ויכלול כסאות בר מעוצבים. רבים רוכשים מטבחים יוקרתיים הכוללים מוצרי חשמל ומוצרי טכנולוגיה בהון תועפות ולכן רצוי שלא ליטול סיכון ולבצע ביטוח דירה אשר יכסה את הנזקים במקרה של גניבה או הרס לדירה.
  על אף שלל הסגנונות החדשניים אשר מציע ענף המטבחים ללקוחותיו, הרי שרבים מעדיפים את הסגנון הקדום והנוסטלגי, כמו מטבחים כפריים מעץ מלא מעוטרים במרצפות שיש בסגנון רטרו. עיצובים אהובים אלה כוללים לא פעם שולחן עץ מאסיבי וכבד, בגימורים גסים, וכסאות כבדים המעוטרים בחבלים. בחדר יהיו פריטים עתיקים ומיוחדים כמו מטחנת בשר עתיקה, מנורת שאנדלייר עתיקה ואותנטית, או מעוצבת בסגנון עתיק, וערימת סירים ומחבתות אשר ייתלו על גבי מתלים מברזל מעל פינת הבישול והאפייה.
  ענף המטבחים מציע שפע בלתי נדלה של רעיונות עיצוביים אשר יוכלו להתאים לטעמו ולצרכיו של כל לקוח, בהתאם לאווירה אשר הוא מבקש ליצור.
  לחסרי התקציב הנדרש לרכישה יקרה, קיימת תמיד האפשרות הקוסמת לחדש את המטבח הישן במקום להחליפו, ולהשיב לו את הברק ואת המראה הדקורטיבי.

נסו גם: