מודעות

מטבח לילדים

    פותחים גן ילדים חדש? משפצים גן קיים? חשוב שתבחנו היטב את הפרמטרים החדשים לגן איכותי בשנים האחרונות. נראה כי כיום ההורים יותר מודעים לקשר בין המסגרות בהן הילד נמצא לבין ההתפתחות שלו בעתיד. יש הבדל גדול בין גן פשוט המשמש את ההורים כבייביסטר למהלך היום, לבין גן מפותח ומתקדם שמעניק לילדים חינוך ומעמיק עבורם את הידע, את השפה ותורם להם ביטחון עצמי ועצמאות. הילדים שלנו רואים אותנו בחלק נכבד מהזמן מבלים במטבח, לכן נראה להם טריוויאלי והגיוני שגם הם יבלו במטבח משלהם. בדרך כלל אלו בנות שאוהבות לשחק בבישול, ניקיון וכל מה שקשור לתחזוקת הבית, אך עם כל תכניות הריאליטי על אוכל, גם הבנים מפתחים רצון להיות שפים כשיהיו גדולים.

    משחק תפקידים

    מטבח לילדים הוא מתקן הכרחי בכל גן ילדים, מאחר והילדים אוהבים לשחק משחק תפקידים כפי שהם רואים בבית שלהם. במטבח הם לומדים כיצד להתנהל במרחב קטן יחד עם עוד ילדים, לומדים סדר וארגון וכללים בסיסיים כמו שתנור חם גורם לכוויה. מטבח לילדים הוא לא רק משחק אלא מקור ללמידה, הילדים מבינים בעזרת המטבח שהאוכל שהם מקבלים על הצלחת לא נופל מהשמיים, אלא נדרשת הכנה והשקעה בכדי להכין להם אותו. ברגע שהילדים מבינים דברים יותר לעומק ונחשפים אליהם, הם מעריכים יותר את מה שהם מקבלים.

    איכות ובטיחות מעל הכול

    לפני שרוכשים מתקני משחקים בניהם מטבח לילדים, יש לוודא כי הם בטיחותיים במאה אחוז ואיכותיים, כך שלא יתבלו במהירות. כידוע, ילדים לא תמיד רגישים למשחקים בגן או בבית שלהם, לכן הם עלולים להרוס בלי להתכוון. בכדי לשמור על מתקני המשחקים וכמובן על מטבח לילדים, יש לרכוש מוצרים איכותיים שיש עליהם אחריות לתקופה מסוימת. מטבח לילדים בדרך כלל כולל מספר רב של חלקים בניהם ארונות המטבח, מגרות, אביזרים שונים כגון בלנדר, תנור, מיקרוגל, כיור, ברז וכל מה שנחוץ למטבח. במטבחי הצעצוע בדרך כלל יש גם מוצרי מזון, שעוזרים לילד לדמות את המטבח למטבח אמתי בבית. כך, הוא יכול ללמוד ולזהות לאחר מכן את המוצרים הללו ולעזור לאימא ואבא להכין ארוחת ערב.


נסו גם: