מודעות

מישהו זוכר את הקוד למגירה של הסכו

  אם אתם מחייכים למשמע השאלה שבכותרת, הרי שאתם כנראה לא ממש מעודכנים בכל החידושים בתחום הפרזול למטבח. המטבח המודרני הופך אט אט למערכת הייטק מעוצבת בעלת נוכחות עצמאית מרשימה בבית הישראלי, עם דגש על עיצוב מתוחכם משולב בפונקציונליות מיטבית. את התודה העיקרית על התכונות האלה חייב המטבח המודרני ומעצביו, בעיקר להתקדמות המטאורית שנעשתה בעשורים האחרונים בתחום של פרזול למטבח.

   

  מערכות שלמות של מסילות, מגירות נשלפות, צירים נסתרים, מדפים מתקפלים ומערכות מזווה נסתרות, מאפשרים למטבח המודרני להיחשב בעיני רבים לחלק המעוצב והמושקע ביותר בבית הישראלי המודרני. אם תימשך ההתקדמות הטכנולוגית בתחום בקצב הזה בשנים הקרובות, תהפוך השאלה שבכותרת כנראה לאחת השאלות הנפוצות ביותר בבית הישראלי העתידי.

  המטבח המודרני – ליבו הפועם של הבית הישראלי:

  אם בעבר היה הסלון החלק המרכזי בבית הישראלי, הרי שבשנים האחרונות תפס המטבח אתמקומו כלב הפועם של הבית. המטבח הוא המקום בו נפגשת המשפחה, ובו היא מבלה חלק לא מבוטל מהיום שלה.

  הסיבה למעבר מהסלון למטבח נעוצה בשיתוף החלל ביניהם שנוצר כחלק מהתפיסה העיצובית לפיה המטבח והסלון הם למעשה יחידה מרכזית אחת ולא שני חללים נפרדים. התפיסה החדשה הביאה לפיתוח מערכות מטבח המשלבות במטבח המודרני מערכות ישיבה והסבה המאפשרות לבני הבית לבלות זמן איכות רב באזור זה של הבית.

  אולם התפיסה הזו הציבה אתגר בפני המתכננים שכן כדי לענות על הדרישות החדשות, היה צורך בתכנון ובבניה של מוצרים שלא היו קיימים בעבר, וכתוצאה מכך נוצר צורך נוסף בפרזול למטבח שיענה על הצרכים הללו.

  פרזול מטבח מבית היוצר של סוכנות החלל האמריקנית:

  למתבונן מהצד על המטבחים המודרנים נדמה לעיתים כי הוא נמצא באחת המעבדות המשוכללות של נאס"א (סוכנות החלל האמריקנית). יחידות מזווה נשלפות מכל פינה, מגירות ומדפים הנשלפים זה אחר זה באופן אוטומטי, דלתות משאבה הנפתחות באיטיות אלגנטית ומרשימה, ואפילו רמקולים נסתרים המנעימים לסועדים או למבשלים את זמן העבודה והשהות במטבח.

  אלה הן דוגמאות רק לחלק קטן מהחידושים שתחום הפרזול למטבח מציע היום למעצבים, מתכננים, ולקוחות פרטיים. ההתקדמות הטכנולוגית המהירה בעולם, והגלובליזציה המאפשרת החלפה מהירה של ידע וחומרי גלם, הפכו את הפרזול למטבח מענף אפור ומשעמם, ללא ספק, לאחד התחומים הטכניים המרתקים ביותר בעולם התעשייתי.

  כיום ניתן לקבוע בוודאות מוחלטת כי תחום הפרזול למטבח תראה כי זהו אחד התחומים המציעים יותר מוצרים חדשים מדי שנה מכל תחום אחר בתעשיה המסורתית.


נסו גם: