מודעות

שיש למטבח למראה חדש ונפלא

  כבר עשרות שנים שקיים קונצנזוס חובק עולם בתחום עיצוב הבית- את משטח העבודה במטבח עושים מחומרי שיש מלבד. לחומר השיש יתרונות רבים על פני חומרים אחרים, ולא בכדי הוא הפך לחומר ממנו עשויים למעלה מ-95% ממשטחי המטבחים בישראל. להלן כל מה שצריך לדעת על שיש למטבח, כדי שתוכלו גם אתם לבחור אותו בצורה חכמה.

  חומר השיש הוא, למעשה, אבן גיר אשר עברה תהליכי חום ולחץ וכך נוצר החומר העשוי מינרלים שונים. אותו סלע מלוטש שימש במשך שנים אמני פיסול ומעצבים מסחריים, אך לתחום עיצוב הבית, ובעיקר עיצוב המטבח, נכנס השיש רק במאה האחרונה. כשמדברים על שיש למטבח, מתכוונים בדרך כלל לאחד מארבעת הסוגים הנפוצים בישראל ובמרבית העולם. לכל אחד מהם יתרונות בולטים, לצד חסרונות שונים, שניתן למזער את השפעתם.

  שיש למטבח מסוג קיסר – המלך הבלתי מעורער


  סוג השיש למטבח הנפוץ בישראל הוא, ללא ספק, שיש אבן קיסר, שתופס נתח שוק של למעלה מ-60 אחוז מההזמנות בתחום. מדובר באבן סינתטית, העשויה מחומר הנחשב לטוב בעולם – אבן הקוורץ. היתרון של האבן טמון בחוזק שלה, וכך, הלכה למעשה, בחוזק השיש, שאינו נשבר, נסדק או נשרט בקלות. יכולת השחיקה של שיש קיסר גבוהה מאוד, המשטח נחשב לאמין במיוחד ולכזה שלא דורש טיפול מיוחד. החיסרון היחיד של שיש למטבח כזה, טמון בעובדה כי הוא אינו עמיד בפני חום, דבר שעלול לגרום לסדקים ודהיית צבע.

  גרניט קוריאן וסילסטון

  אבן הגרניט תופסת קרוב לחמישית מהקהל הישראלי, שיש למטבח מאבן מגרניט מגיע בקשת רחבה של צבעים ודגמים יפהפיים, והמשטח נחשב לחזק ואמין. עם זאת בגוונים הבהירים קיימת בעיה קלה של עמידות בפני מכות חזקות. גם שיש קוריאן תופס תאוצה בשנים האחרונות, וכ-15 אחוז מהמטבחים בישראל מצופים בסוג זה. מדובר בשיש חזק, אשר אינו צובר לכלוך ועמיד בפני חום. המשטח דורש ליטוש אחת לכמה שנים, שכן הצבע והברק שלו דוהים.

  לאבן הסיליסטון אין עדיין ביקוש גבוה בישראל, אבל אין הדבר מעיד על איכויותיה. מדובר באבן חזקה, קלה לניקוי, אשר מגיעה במגוון צבעים ובעלת עמידות טובה לחום. קחו בחשבון כי המחיר של שיש למטבח מסילסטון יקר מעט מאשר שלושת הסוגים הראשונים, אשר מחירים נע בין 400 ל-500 ₪ למ"ר.


  קנייה נעימה!

נסו גם: