מודעות

תאורת מטבח

    תאורת מטבח נכונה יכולה להאיר את החלל באווירה מיוחדת, ולהעניק אופי כפרי או מודרני, צעיר ומלא חיוניות או רגוע ושליו, כאשר הכל תלוי בשילוב גופי התאורה הנכונים ובקביעתם במקומות הנכונים בחלל. במידה ואתם מעצבים את הבית ונעזרים שליווי מקצועי של אדריכל ומעצב פנים אז תוכלו להתייעץ לגבי המיקום ואופי גופי התאורה לכל חדר בהתאם לעיצוב המתוכנן.

    גופי התאורה המתאימים למטבח יכולים להיות רבים ומגוונים ויש להתאימם לאווירה הנחוצה בחלל ולעיצובו הכללי של החדר. המנורות התלויות יכולות להיות עשויות פורצלן, חרס, פליז זכוכית או נחושת, בצבעים מבריקים או בגימור מט, והכל על פי טעמכם ובהתאם לתפיסה העיצובית. מעל שולחן האוכל המרכזי או מעל האי במטבח, תוכלו לתלות נברשות כבדות וארוכות או מנורות שנדלייר עתיקות ומיוחדות. מנגד תוכלו לקבוע מנורות ספוט או גופי פלורוסנט ארוכים בעיצובים חדשניים וצעירים.

    ניתן להסתיר את גופי התאורה גם בתוך הריצוף או הקירות, או בתוך נישות גבס דיקורטיביות, כאשר הגוף עצמו אינו גלוי לעין טוניתן לראות ולהנות רק מהאור המופץ ממנו. בדרך זו תוכלו גם לזכות בתאורת מטבח נסתרת אשר תבלוט עבורכם בעת הצורך ותאפשר פעולות של קיצוץ והתקנת מזון, בישול או טיגון, בפינות העבודה השונות. תאורת מטבח מעל משטחי השיש תוכל לאפשר לכם לבשל בנינוחות ובאווירה נעימה בעת שהאור בחלל כולו אינו דולק. כמו כן ניתן לשלב תאורה נסתרת בארונות כאשר רק בעת הפתיחה יידלק האור באופן אוטומטי.

    יש לזכור כי תאורת מטבח הצמודה אל הקיר תהיה פחות מסנוורת אולם לרוב האור יהיה חלש יותר מאשר זו שיפיקו המנורות התלויות. בין העיצובים החדשניים תוכלו למצוא מנורות תלויות בצורה של טיפות או קוביות, נטיפים ואפילו משולשים. הגופים המודרניים הללו יתאימו למטבחים המעוצבים בסגנון חדשני ולא ישתלבו במטבח בנוסח פרובאנס או במטבח העשוי מעץ מלא וכבד בסגנון כפרי. עם זאת למטחים אלו יוכלו בהחלט להתאים מנורות שאנדלייר ממתכת בצבע ברונזה ובגוון מט.

נסו גם: