מודעות

תכנון מטבחים

    תכנון מטבחים חולש על כלל הרהיטים, הפריטים והאביזרים אשר נחוצים במטבח, כולל מקומות האפסון, הארונות והמגירות, משטחי העבודה עליהם יותקן האוכל, חיפוי הקירות באריחים והתקנת הכיור והברז אשר יותאמו לפינת העבודה המתאימה, מיקום מכשירי החשמל הרבים, ואפילו עיצוב התאורה בחדר חשוב זה.

    מטבחים אשר לא התברכו בחלל גדול דיו, יש לעצב בקפידה רבה ותוך תכנון מדוייק במיוחד. מומלץ להציב בו ארונות עיליים ולנצל את החלל הקטן לפריטים הנוספים הנחוצים בו. מטבח אשר מארח מידי יום ילדים זקוק לשולחן וכסאות נוחים אשר יהיו מותאמים בגובהם גם לדיירים קטני המידות, ואילו מטבח המיועד לזוג מבוגר ניתן לעצב באופן דקורטיבי גם מבלי להכביד בפריטים מיותרים, ולהותירו קלאסי ונקי.

    תכנון מטבחים נכון, קשור ברובו באופי חיי המשפחה או הדיירים אשר גרים בבית, ולכן חשוב לא להתפשר על ההכנות ועל התרשימים המדוייקים אשר ישקפו את הצרכים והדרישות מחדר פונקציונאלי זה. תוכלו לשלב במטבח פינות פונקציונאליות ויפהפיות כמו אי עבודה אשר מעליו ייתלו סירים ומחבתות במראה רטרו קסום בתוספת מקרר ארבע דלתות, או לבחור במטבח מינימליסטי בסגנון יפני.
    יש לזכור כי אין בכוונתכם לשפץ ולהחליף את המטבח בכל פעם מחדש, ולכן חשוב כי החדר האהוב יותאם לכם במדוייק.

    תכנון מטבחים עכשווי דוגל בשימוש ביחידות גדולות ובקווים ישרים והומוגנים, ללא קווי חיתוך רבים, באווירה שלמה ונקייה. כך למשל לא יתווספו פריטים רבים מידי ולא יווצר עומס של ארונות במקום מסויים, כאשר ניתן לשלב מגירות נסתרות או משטחים חלקים אשר תחתם ישולבו קרסולות מודרניות ומגירות נשלפות. ניתן לתכנן גם חצאי קרוסלות במקומות אשר אינם מאפשרים מבנה שלם, ולעצב מגירות פינתיות אשר מוסיפות נופך מיוחד ודקורטיבי. עם זאת יש לזכור כי מגירות אלה מנצלות רק חלק מהנפח ולכן הן אינן מתאימות לחללים קטנים.

נסו גם: